
Groen aan de Gaasp is een nieuwe zelfpluktuin in Amsterdam-Zuidoost, waar mensen samen werken aan gezond en eerlijk voedsel.
Vlak naast Geuzenveld is deze tuin begonnen door een groepje bevlogen goeddoeners met een duidelijke droom: Nederland groener en eerlijker maken.
De tuin is onderdeel van CSA (Community Supported Agriculture) en Boer in de Buurt. Als je een abonnement neemt, krijg je een deel van de oogst. Zo eet je vers, onbespoten en lokaal voedsel, en betaal je een eerlijke prijs aan de boer én aan de natuur.
Wat is hun doel? Minder landbouw met maar één soort gewas (monocultuur), en meer voedselbossen. Dus geen grote supermarkten die alles bepalen, maar juist terug naar de natuur. In deze tuin groeien bomen, struiken en groenten door en naast elkaar. Dat zorgt voor meer verschillende planten en dieren, en maakt het landschap sterker tegen klimaatverandering.
Wil je het zelf zien? Kom naar een open dag of activiteit. Of doe mee en verzeker jezelf hier van een deel van de oogst!
Fotocredits: Groen aan de Gaasp


groen aan de gaasp
Adres:Driemondweg
Amsterdam
Meer van Amsterdamse bodem


NoordOogst
NoordOogst is een stadslandbouwproject in Amsterdam-Noord waar duurzaamheid en lokaal produceren centraal staan. Help je mee met oogsten?

Landgoed Rorik
Rorik is een circulair landgoed in Beverwijk waar natuur, landbouw en recreatie samenkomen.


Shaffy’s Tuin
Shaffy’s Tuin is een actieve buurttuin op de Kop van de Dijksgracht.