
Het Eetbaar Eiland op Jeugdland is een groene oase van een halve hectare groot in Amsterdam Oost.
Het heeft een grote diversiteit aan eetbare gewassen zoals groenten, kruiden, graan, bosvruchten en bloemen. Ook zijn er vele jonge bomen, een vijver en een bijenstal. Door de tuin kronkelt naast het verharde pad een avontuurlijk blotevoeten- en zintuigenpad waar kinderen mét en zonder beperking samen kunnen spelen. Deze tuin is ontworpen en mogelijk gemaakt door Roos van Hemelse Tuinen. Roos ontwerpt ook voor particulieren vergroeningsprojecten waarin ze de harmonie tussen mens en natuur wil herstellen.
Deze tuin biedt op Jeugdland – naast de natuurspeeltuin met ‘glijbaanberg’ en een kabelbaantje over het water, het huttendorp en het watersportcentrum aan het Nieuwe Diep – nog meer mogelijkheden om buiten te spelen en te leren. Jeugdland is dinsdag tot en met zondag open en gratis toegankelijk, met uitzondering van groepsbezoek. Ga snel eens langs en laat je verwonderen!
Fotocredits: Nosh Neneh
HEt eetbaar eiland
Adres:Transvaalkade 93A
Amsterdam
Meer van Amsterdamse bodem


Mijn Stadstuin
MijnStadstuin biedt 4 hectare stadslandbouw in Nieuw West, waar je zelf groenten kunt verbouwen met gemak.

Markt Centraal
Stichting Markt Centraal organiseert culturele en culinaire evenementen, waaronder het populaire Markt Maal met live muziek.


Moestuinschool
De Moestuinschool leert je om zelf voedsel te telen in de stad naar biologische maatstaven.