Lekkere seizoensrecepten met de geredde pieper
er zijn te veel piepers!
Misschien heb je het wel voorbij zien komen. Er zijn te veel aardappels! Daarom was het deze week De Nationale Aardappelweek.
Er is een recordoogst in West-Europa en door de instortende export zit de markt vol. Boeren kunnen hun aardappelen nergens kwijt en ontvangen er niets voor, terwijl ze er wel 20–50 cent per kilo aan kwijt zijn om ze te telen. Door de deelnemende Nederlandse boeren te steunen, verminder je niet alleen verspilling, maar ontvangt de boer ook nog een eerlijke prijs.
En wist je dat aardappels een van de groenste keuzes zijn voor op je bord? Aardappels van Nederlandse bodem hoeven niet ver te worden vervoerd en zijn daarom ook betaalbaar. Ze hebben niet veel water en land nodig, maar zijn wel erg voedzaam!
Een strijd tegen verspilling
Initiatiefnemer No Waste Army strijdt sinds 2023 tegen voedselverspilling. Als er producten gered kunnen worden, doen zij dat. Zoals de aardappel. Het doel van De Nationale Aardappelweek was om 500 miljoen kilo aardappels te redden. En dat lukt goed! Je kan nog steeds aardappels voor een prikkie kopen bij bijvoorbeeld de Ekoplaza, Albert Heijn en Lidl. Dus ga snel naar de winkel!
Foto credits: No Waste Army
seizoensrecepten
Heb jij die 6 kilo aardappels binnengehaald, maar heb je inspiratie nodig? Hier zijn een paar recepten, gecombineerd met heerlijke seizoensgroente van dit voorjaar. Eet smakelijk!
- Witte asperges met doperwtjes, morilles en aardappelpuree.
- Stamppot met prei, amandelen en homemade (vegan) kruidenboter.
- Aardappel-broccoli ovenschotel.
- Andijviestamppot met (vega) spekjes en kaas
- Shakshuka met spinazie en aardappel
Meer van Amsterdamse bodem
Holy shit! zodra we poep niet meer als afval maar als waarde zien, verandert alles
Wist je dat het composteren van onze poep en plas veel milieuproblemen zou kunnen oplossen?
De VerbroederIJ
De VerbroederIJ is een sociale ontmoetingsplaats met terras, moestuin en een strandje. Alles is bedacht en onderhouden door de buurtbewoners zelf!